تبلیغات
یادداشت های من - اشرف مخلوقات

یادداشت های روزانه من درباره اینترنت، سیاست، آبکنار، رایانه، شعر، فناوری اطلاعات و ...
هر چیزی که بهش علاقه دارم

حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

جستجو

 

اشرف مخلوقات

چهارشنبه 15 دی 1389   03:08 ب.ظ

من باب اینکه انسان اشرف مخلوقاته خیلی حرف ها گفته و شنیده شده، ولی من موندم واقعا انسان اشرف مخلوقاته یا فقط بعضی انسان ها!!!

هر روز، هر هفته، هر ماه، هر سال و ... آمارهایی از تعداد کسانی که به ایدز در جهان مبتلا میشن منتشر میشه. چند روزی هم هست که خبر ابتلا به ایدز چند گربه سان تو باغ وحش ارم پخش شده. حالا چه ربطی داره به اشرف مخلوقات بودن؟!!
این حیوونهای به نظر ما زبون بسته تلوزیون، روزنامه و اطلاع رسانی به زبون خودشون ندارن که بدونن چه جوری باید از این نوع بیماری ها اجتناب کنن و واضحه که اگه ولشون کنی کار دست خودشون و بچه محلاشون میدن (فقط هم به بچه محلا کار دارن نمیرن مثلا ژاپن یه گربه سان دیگه رو بدبخت کنن و از زندگی بندازن) ولی ما آدم ها که این همه اطلاعات به زبان خودمون در طول روز نشخوار می کنیم (کاش نشخوار کنیم) چرا نمی فهمیم که چی کار نباید بکنیم، چی کار باید بکنیم.

این آدمی که اشرف مخلوقاته از همون اول آبروی خدا رو برده، از همون آدمش (ع) تا همین امروزیاش. این چه وضعیه، ما واقعاً چی هستیم؟ اشرف مخلوقات یا بدتر از حیوان؟ نمونه های بارز این نفهمی ما آدم ها هر روز زیادتر میشه، میگیم و می دونیم جنگ بده ولی باز با هم میجنگیم، می دونیم نقض حقوق بده و باز هم حقوق همدیگه رو رعایت نمی کنیم، می دونیم گناه بده ولی بازهم گناه می کنیم، می دونیم دزدی بده ولی باز هم دزدی می کنیم، میدونیم قتل بده ولی باز هم قتل می کنیم، می دونیم تجاوز بده ولی باز هم تجاوز می کنیم و....

این کارو با خودمون نکنیم


پ ن:
1- خواهشاً اطلاعات رو واقعاً نشخوار کنید، هضم کنید. مثل آدم اطلاعات نگیرید و بعد تو گلوتون گیر کنه و بالا بیارین...
2- اگه مسلمون باشیم اعتقاد داریم که امامان ما یه کم (البته از یه کم بیشتر)، از ما بیشتر می فهمیدن، رساله حقوق بشر سازمان ملل که ساخته دست ما آدم های معمولی که هر روز حقوق دیگران رو زیر پا نابود می کنیم هست بذارین کنار. توصیه می کنم رساله حقوق امام سجاد (ع) رو یه نگاه بندازین تا بدون حق خودت و حق انسانهای دیگه چیه!!
3- این مطلب تا حدود خیلی کمی الهام گرفته از آخرین پست گیلاسی (gilassi.com) است...
3- همین....


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : دین ،خودم ،سیاست ،