تبلیغات
یادداشت های من - ماهی قرمز ماهی گلی ماهی طلایی یا یه چیز دیگه

یادداشت های روزانه من درباره اینترنت، سیاست، آبکنار، رایانه، شعر، فناوری اطلاعات و ...
هر چیزی که بهش علاقه دارم

حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

جستجو

 

ماهی قرمز ماهی گلی ماهی طلایی یا یه چیز دیگه

دوشنبه 23 اسفند 1389   03:47 ب.ظ

نمی دونم چه خبر شده همه دارن در مورد ماهی قرمز می گن،نکنه داره عید میشه؟ ای بابا چقدر زود ناگهان هی یهو عید میشه ها!!!!؟

خوب من هم برای اینکه از قافله عقب نمونم یه چندتا نکته می گم. اول این که من کلاً تو فاز نگهداری از هیچ نوع حیوونی نیستم چه قناری و مرغ عشق و ... چه گربه و خرگوش و سگ و ... چه ماهی و ... و در نهایت چه کلاغ و کفترو ... و اصلاً خوشم نمیاد یه حیوون بدبخت و بیارم و آخرش پیش من بمیره. از این لحظه مردنش می ترسم، فقط همین...

ولی خوب چون همه مثل من نیستن و چون تر اینکه الان عیده و همه دنبال واهی قرمز و از این جو چیزا هستن و برای اینککه هر کی اومده اینجا دوباره نفرستمش جای دیگه یه مطلب هست در مورد نگهداری ماهی قرمز که توصیه های حضرت والا مامبو جامبویه. اینا رو داشته باشید تا بعد:

اولش بگم من تمام تلاشمو کردم که تو اینجا مطلب کپی پیستی نذارم ولی به همون دلایلی که بالا گفتم هیچ اطلاعاتی در این باره ندارم پس گوش جان می سپاریم به بیانات ایشان:

امروز صبح که از خواب بلند می‌شید یه کابوس براتون شروع میشه از یه جای گرم و نرم یه دفعه میافتید توی یک جای سرد تمام بدنتون شروع به لرزیدن میکنه از سرما ، حتی ممکنه سکته کنید.بعد یه دفعه صدای ضربه های وحشتناکی به دیوار اون اتاقی که توش محبوس شدید وارد میشه.یکدفعه یک ماده مضر و سمی رو وارد اتاق میکنن و شما تا مرز مردن پیش میرید اینا به کنار بهتون غذایی میدن که اندازه گلوتون نیست و باید به زور اونو بخورید حتی اگه خفه بشید.تازه ممکنه توی همون اتاق کوچیک چند نفر دیگه رو هم بیارن جوری که نتونید تکون بخورید.

تمام داستان بالا ، بلاهای هست که شما در یک مدت کوتاه به سر یک ماهی کوچولو قرمز میارید اون هم در زمانی که سنی نداره و داره کودکیش رو سپری میکنه.

اما چطور این بلاها رو سر ماهی کوچولو قرمز خودتون و یا کلآ هر ماهی دیگه ‌ای نیارید ؟

وقتی ماهی قرمز رو انتخاب کردید و توی پلاستیک با خودتون خونه آوردید.همینطوری ماهی رو نندازید توی آب تنگ تمیز ! ابتدا برای مدت یک روز آب شیر رو توی یک ظرف بریزید و بزارید تا کلر آب بره یعنی دقیقآ یک روز باید صبر کنید.بعد وقتی ماهی رو آوردید ابتدا ماهی رو با پلاستیک توی این ظرف آب بزارید تا دمای محیط هر دو تا آب یکی بشه بعد آروم بزارید ماهی از توی پلاستیک بیرون بیاد و بره توی آب جدید خودش.سعی کنید زیاد به ماهی ضربه نخوره چون خیلی ساده می‌تونید آبشش هاش رو از بین ببرید.

بعد از اینکار همیشه بدونید نباید سریع آب تنگ رو عوض کنید.برای عوض کردن آب هم همیشه آب رو برای یک روز بزارید بمونه تا کلرش از بین بره.

نکته دیگه اینکه ماهی قرمز نون و شیرینی و کباب و اینا نمی‌خوره.اصلآ بهش هیچ چیزی ندید ! خود ماهی قرمز میدونه چطور باید تغذیه کنه.

مورد بعدی اینکه به ظرف شیشه ای ماهی قرمز ضربه نزنید سکته میکنه ! ضربه ضردن به ظرف آب کار اشتباهی هست.

همه موارد بالا رو رعایت کنید و بدونید که ماهی قرمزتون برای سال‌ها زنده می‌مونه و شما اونو نمی‌کشید و خیلی ساده توی سطل زباله نمی‌ندازید.

در پایان توصیه می کنم اینجا رو هم یه نگاه بندازین: http://www.senmerv.com/archives/000046.php


در پایان هم برای اینکه از این سیستم جدید میهن بلاگ یه استفاده ای کرده باشیم بگویم که ماهی ها هم عاشق می شوند. قبول ندارین؟

[http://www.aparat.com/v/008bd5ad93b754d500338c253d9c17701994]


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : خودم ،جدی ،