یادداشت های روزانه من درباره اینترنت، سیاست، آبکنار، رایانه، شعر، فناوری اطلاعات و ...
هر چیزی که بهش علاقه دارم

حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

جستجو

 

وب خوبی داری به منم سر بزن

پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390   12:55 ب.ظ

وب خوبی نداری، به منم نمی خواد سر بزنی آبروم میره. ایشششش 
جون هر کی دوست دارین نظر دهید!!!!

این پست همینجوری ارسال شده و هیچ هدفی را دنبال نمی کند...


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : طنز ،

می بینی که ... فاضل نظری

پنجشنبه 22 اردیبهشت 1390   12:44 ب.ظ

بعد یک سال بهار آمده، می بینی که
باز تکرار به بار آمده، می بینی که

سبزی سجده ی ما را به لبی سرخ فروخت
عقل با عشق کنار آمده، می بینی که

آنکه عمری به کمین بود، به دام افتاده
چشم آهو به شکار آمده، می بینی که

حمد هم از لب سرخ تو شنیدن دارد
گل سرخی به مزار آمده، می بینی که

غنچه ای مژده ی پژمردن خود را آورد
بعد یک سال بهار آمده، می بینی که


فاضل نظری - آن ها

در روزگار شما آن هایی است،
خود را با آنها همراه کنید.
آن هایی که چون ابر می گذرند.


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : فاضل نظری ،

آموزش #C جلسه اول

دوشنبه 19 اردیبهشت 1390   06:37 ب.ظ

انشالله از امروز می خوام از طریق چند جلسه کلیات زبان #C رو برای یکی از دوستانم توضیح بدم. این هم از جلسه اول:


تعریف .NET

تعریف .NET یک جمله است: یک پلتفرم برای توسعه نرم افزارها که توسط مایکروسافت ایجاد شده است. این نرم افزار می تواند یک نرم افزار دسکت تاپ با برنامه نویسی به زبان های C#، VB، J# یا دیگر زبان های تحت مجموعه .NET باشد و یا برنامه های تحت وب که با تکنولوژی ASP.NET و با همین زبان ها امکان نوشتن اینگونه برنامه ها فراهم است، و با آن می توانید برنامه ای برای سیستم عامل ویندوز نوشته (این اولین چیزی است که به ذهن میرسد، به دلیل اینکه .NET محصول مایکروسافت است) و یا لینوکس و مکینتاش(با کمک نسخه ای مثل مونو) و یا برنامه ای برای ابزارهای هوشمند مثل PDAها و موبایل ها (مثلا با استفاده از Microsoft .NET Compact Framework) بنویسید.

پس چارچوب .NET یک چارچوب کلی است و به زبان برنامه نویسی خاصی محدود نمی شود. به طور کلی چارچوب .NET مجموعه ای از چند فناوری است که در تولید هر نوع برنامه ای کاربرد دارد و این فناوری ها عبارتند از (فناوری های مورد نظر ما برای یادگیری):

  • زبان های .NET: زبان ها شامل VB، C#، C++، Jscript.NET و J# هستند.
  • Common Language Runtime (CLR): موتور اجرای همه برنامه های .NET است که در حین اجرا سرویس های خودکار مثل بررسی امنیت، مدیریت حافظه و بهینه سازی را برای برنامه ها فراهم می کند.
  • Visual Studio: این ابزار برای نوشتن برنامه های تحت .NET و دارای مجموعه کامل از قابلیت های تولید و رفع خطاست. وقتی VS را نصب می کنید چارچوب .NET به طور کامل نصب می شود و نیازی به نصب جداگانه آن نیست.
  • کتابخانه کلاس (Class Library): مجموعه ای از توابع و کلاسهاست که برای انجام کارهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.مثلا یک کتابخانه کلاس برای کنترل چاپ، یکی برای کار با شبکه، یکی برای کار با دیتابیس و ... است. این کلاسها به گروها یا Namespace (فضای نام) های مختلف دسته بندی شده اند. در زمان نوشتن هر برنامه اگر به کلاسی نیاز داشتیم می توانیم فضای نام آن را به برنامه اضافه کنیم. (توضیحات کامل در جلسه کلاس و فضای نام)
  • نوع داده ای پایه یا عمومی (CTS): نوع های داده ای مثل "نوی داده عدد صحیح علامت دار 32 بیتی (Int 32)" که انواع داده ای در زبان های مختلف بر اساس این نوع های پایه ای تعریف میشود و این عمل باعث هماهنگی بیشتر بین زبان های تحت .NET می گردد.

به دلیل اینکه اینها مباحث پایه ای و نظری برنامه نویسی .NET به حساب می آیند، توضیح زیادی درباره شان نمی دهم. بیشتر بر عهده خودتان می گذارم و برویم سراخ C#.

مبانی اصلی زبان C#:

حساسیت به حروف بزرگ و کوچک: زبان C# به حروف کوچک و بزرگ حساس است و این هم می تواند مفید باشد و هم مشکل ساز. مفید از این جهت که مثلاً می توانید یک اسم را به چند طریق استفاده کنید و مثلاً متغیر name را برای متغیر از نوع خصوصی و متغیر Name را برای همان متغیر از نوع عمومی استفاده کرد. (در بخش تعریف متغیر توضیحات کامل داده خواهد شد)

درج تفسیر و کامنت: مثل همه زبان ها می توان در بین کد برای افزایش شفافیت کد برای استفاده کنندگان بعدی و یا اصلاح کنندگان کد از کامنت استفاده کرد به صورت های زیر:

// Comment

/*  This is a Multiline

Comment */

برای اینکه در ابتدای یک کلاس یا متد بگوییم که آن کلاس یا متد چه کار می کند می توانیم از روش زیر استفاده کنیم. (با استفاده از زبان XML) در این صورت در هنگام استفاده از کلاس توسط دیگران می توانند توضیحاتی درباره کلاس را ببینند:

///  <summary>

///   This is a class to

///   work with databases.

///  </summary>

پایان دستور: بعد از هر دستور باید از سمی کالن (;) استفاده کرد.

بلوک ها: بلوک ها نگهدارنده چند خط از کدهای مرتبط با هم در کنار هم است. مثلا برای نوشتن کدهای که متد، کدهای مربوط به یک عبارت شرطی و ... آنها را باید داخل یک بلوک قرار داد.

{

                //Code goes here.

}

متغیر ها: متغیرها برای نگهداری داده ها استفاده می شوند و می توانند اعداد، متن، تاریخ و زمان ها را در خود نگه دارند و یا حتی میتوانند به اشیای تکامل یافته اشاره کنند. در زمان تعریف متغیر یک نام و مقداری برای آن در نظر گرفته می شود. برای تعریف یک متغیر محلی، نوع داده ای در ابتدای خط و در ادامه نام متغیر می آید و در پایان سمی کالن.

int number;

string name;

تمامی زبان های .NET از انواع یکسان داده ای زبان های مختلف ممکن است از نام های مختلف استفاده کنند (مثلا Integer در VB همان int در C# است)اما CLR تفاوتی قایل نمی شود و در واقع دو نام متفاوت برای یک نوع داده ای پایه هستند این کار باعث یکپارچگی زبان میشود.

مایکروسافت برای انطباق بیشتر انواع داده ای یک سری انواع داده ای پایه ای که از طریق کتابخانه .NET در دسترس هستند را ایجاد کرده است. لیست مهم ترین انواع داده ای اصلی در زیر آمده است:

 

 نام #C
 نام VB
 نام نوع .NET
 شامل
 byte Byte Byte یک عدد صحیح بین 0 و 255
 short Short Int16 یک عدد صحیح بین -32768 و 32768
 int Integer Int32 یک عدد صحیح بین 2147483648- و 2147483647
 long Long Int64 یک عدد صحیح بین -9.2e18 و 9.2e18
 float Single Single یک عدد اعشاری 32 بیتی با ممیز شناور
 double Double Double یک عدد اعشاری 64 بیتی با ممیز شناور
 decimal Decimal Decimal یک عدد کسری 128 بیتی با ممیز ثابت و اعداد 28 قمی را پشتیبانی می کند.
 char Char Char یک کاراکتر 16 بیتی با کدی منحصر به فرد
 string String String مجموعه ای با طول متغیر از کاراکتر های دارای کد منحصر به فرد
 bool Boolean Boolean یک مقدار درست یا غلط
 * Date DateTime تاریخ ها و زمان ها که به صورت یک عدد صحیح 64 بیتی ذخیره میشود
 * * TimeSpan دوره ای از زمان مثلاً 10 ثانیه یا 3 روز.
کوچکترین مقدار مجاز یک تیک (Tick( معادل 100 نانو ثانیه است
 object Object Object کلاس پایه نهایی تمامی انواع داده ای در دات نت و می تواند هر نوع داده ای یا شیء را در بر بگیرد.

پس می توانیم متغیر ها را به صورت زیر هم تعریف کنیم:

System.Int32 number;

System.String name;

با توجه به مثال بالا می فهمید که انواع داده ای پایه در فضای نام System قرار دارد.

تخصیص و مقدار دهی ها، رشته ها، آرایه ها، Enumerationها و عملیات های روی متغیرهای در جلسه بعد.


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : برنامه نویسی ،

روز جهانی مادر

یکشنبه 18 اردیبهشت 1390   01:51 ب.ظ

خوب امروز لوگوی گول به مناسبت روز مادر تغییر کرده، البته روز مادر در جاهای مختلف دنیا متفاوته واین روز مادر که گوگل مد نظرشه روز مادریه که خانم  Anna Jarvis اون رو ثبت کرده و البته تاریخ خاصی نداره و معیار اون دومین یکشنبه از ماه می هست. این روز در خیلی از کشورها روز مادره مثل ژاپن، کانادا، ایتالیا، مکزیک، امریکا، اکراین، ترکیه و ....
یه زمانی با یکی از دوستان داشتیم فیلم آگهی های بازرگانی زمان شاه رو نگاه میکردیم، دوستم میگفت چقدر خوبه که ما با همه دنیا فرق می کنیم، قبلاً ما هم شبیه همه جای دنیا بودیم، تبلیغاتمون کفش ها مطابق با برترین مدهای اروپا بود، لباسهامون طرح های اروپایی داشت، زندگیمون زندگی اروپایی بود ولی ما ایرانی بودیم ولی الان متفاوتیم. که البته این تفاوت هم می تونه خوب باشه و هم بد. درسته که الان خیلی ها عقیده دارند که ما با دور شدن از سیستم اروپایی به سیستم عربی نزدیک تر شدیم ولی اگر انصاف داشته باشیم میبینیم که زندگی امروزمون تو ایران نه عربیه و نه اروپاییه، البته..... ایرانی هم نیست. ادغامی از این هاست. ایرانی که یه زمان صادر کننده فرهنگ بود الان شده مصرف کننده فرهنگ، مصرف کننده ی هر چیزی کهایرانی نیست. ما جنس ایرانی نمی خریم، لباس ایرانی نمی پوشیم و ....
در  زمینه روز مادر هم ما با تمام دنیا متفاوتیم، روز مادر در حال حاضر در کشور ما مطابق با 20 جمادی الثانی سالروز تولد حضرت زهرا (س)ست و در زمان شاه هم 20 آذر رو به عنوان روز مادر میشناختن.
می خواستم تو این پست کلاً از تفاوت ما با همه دنیا بگم ولی چون الان دیدم که روز مادر در کل دنیا متفاوته و هر کشوری روز خاصی رو برای جشن در نظر گرفته منصرف شدم. حالا باشه واسه یه زمان دیگه...


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : لوگوی گوگل ،

بهار در گرگان

یکشنبه 18 اردیبهشت 1390   11:53 ق.ظ

سلام.
این مطلب در حقیقت برای سال گذشته است ولی با توجه به جشنواره وبلاگ نویسی گرگان و اینکه این مطلب نظرات شخصی من در مورد گرگان و گرگانی هاست، برای همین تصمیم گرفتم با همین مطلب در جشنواره شرکت کنم.

این روزا همه جا رنگ و بوی بهار داره. مهمترین رنگ و شاخصه بهار تو این روزا تو این شهر درختای نارنجه و گلهای  بهار نارنج که به نحویه که وقتی تو خیابونها قدم میزنی از بوی این گلها مدهوش میشی.
یه نکته هم بگم و اون اینکه اگه دقت کرده باشین توی تهران تو بعضی از خیابونهاش درختای توت سر از زمین بر آوردن و میوه تابستونی بچه های مدرسه ای رو تامین می کنن. تو تهران به دلیل اینکه احترام به طبیعت تو ذهن بچه ها جا نیفتاده بعد از تعطیلی مدارس می بینی که بچه ها از این درختا آویزون شدن و دارن به روز یکی از توت های کالی که هنوز مزه خیار میده رو به زور می کنن تا نوش جان کنن ولی تو گرگان چند تا نمونه ی خیلی قشنگ دیدم که واستون تعریف می کنن:

اول اینکه الان که گلهای بهارنارنج در اومدن خیلی از خانم های خونه تصمیم میگیرن که یه مربای مشتی بهارنارنج به رگ اعضای خونواده تزریق کنن تا اونا علاوه بر بو از مزه ی عالی این گلها هم بهره ببرند. این مادران مهربان به جای اینکه در کنار درختای نارنج سرشون رو بالا بگیرن و از درختا گلهای تر و تازه بهار نارنج رو برای یه مربای خوشمزه صید کنن، سرهاشون همه پایین و گلهایی که تازه از درخت جدا شده و روی زمین افتاده جمع می کنن و می شورند تا گلهایی که قراره تو تابستون سهمیه نارنجشون رو تامین کنه همچنان روی درخت باقی بمونه و تا جایی که می تونه رشد کنه تا به یک نارنج آبدار و رسیده تبدیل بشه.
دوم اینکه به رهگذرهایی هم که از کنار درختا رد می شن و می خوان نمونه ای از این بوی مدهوش کننده رو همراه خودشون داشه باشن و دست به شاخه های درخت می برن خیلی مهربانانه تذکر می دن که از همون گلهایی که تازه روی زمین ریخته برای این کار استفاده کنن و زندگی رو از یه موجود زنده نگیرند.
سوم اینکه وقتی توی تابستون نارنج ها می رسه به جای اینکه یه جوون 70 کیلویی رو بفرستن بالای این درختای نحیف که براشون نارنج بکنه همگی از چارپایه و ... استفاده می کنن تا برن و از شاخه های بالایی درخت بهره ببرند و حتی از نردبوم هم استفاده نمی کنن تا مبادا خطی بر پیکر این درختها بیفته.
من این رفتار و این احترام به طبیعت رو فقط تو مردم این شهر دیدم و حتی توی گیلان هم که جزو سرسبز ترین استانهای کشوره و زندگیشون با طبیعت گره خورده این همه ملاطفت و مهربانی با طبیعت ندیدم.
نمونه های مختلف احتران به طبیعت رو من تو جاهای دیگه هم دیدم. مثلاً توی جنگل هیچ وقت برای روشن کردن آتش شاخه ای از درخت رو نمی کنن و فقط به شاخه هایی که روی زمین افتاده و یا از شاخه های درختایی که کاملاً نابود شده و خشک شده استفاده می کنن و .... و ... و ....
کاش همه جای ایران همینجوری مردم به گیاهان و به طبیعت احترام میذاشتن.نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : خودم ،

همشهری جوان شماره 307

شنبه 17 اردیبهشت 1390   11:52 ب.ظ

خوب این شماره همشهری جوانم همون روزای اول خوندم ولی وقت نکردم نظرمو راجع بهش بنویسم. درباره پرونده اصلیش که من آخرش نفهمیدم یا همشهری جوانی ها اطلاعات غلطی درآوردن و از خودشون این حرفا رو زدن یا اون مدیر برنامه های بنیامین و گروه آرین خیلی قشنگ دروغ میگفت، اینا میگن بنیامین 30-40 میلیون میگیره اون میگه 3-4 میلیون!!!
درباره پرونده اصغر فرهادی، من با نظر هر دو گروه (اونایی که نامه زدن و اعتراض کردن و بچه های تحریریه ه ج) تا حدودی موافقم و مخالفم. یکی اینکه کل تحریریه جمع بشن و بالاتفاق همگیشون یادداشت هایی بنویسن در وصف بد بودن فیلم فرهادی بی انصافیه، و از طرف دیگه این که بگیم این حرفها (یادداشت ها و نقدها) همگی از روی بدبینی، برای خودبزرگ کردن و از روی لجاجت بوده هم اشتباهه. کاش در یادداشتها مثل همه پرونده ها علاقه مندان به فیلم در کنار منتقدای فیلم (منقدایی که میگفتن فیلم فرهادی خوب نیست) در کنار هم یادداشت هایی چاپ میکردن و مقایسه برعهده خواننده قرار میگرفت (یعنی تو اون دفتر مجله یکی نبود با این حرف مخالف باشه؟ عجیبه!!؟؟؟).

این دو تا موضوع بود که نظر منو جلب کرده بود و در پایان بگم که من از کافه جوان چندان خوشم نمیومد ولی عاضق سفالکسین بودم. کاش حذفش نمی کردن. البته این هم مثل خیلی از کاش های دیگه ست، مثل اینکه کاش صفحات کم نمیشد، کاش تبلیغات انقدر زیاد نمیشد، کاش این منگنه رو مشکشو یه جوری حل می کردن (یکی دو هفته درست شده بود دوباره این هفته صفحه وسط جدا بقیه مجله جدا{جدایی صفحه وسط از مجله}) ولی سفالکسین خوبه باشه...


در پایان خیلی ممنون از دوسستی که با آب انار اومد و یه سری به اینجا زد.


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : همشهری جوان ،نقد ،جدی ،

دوپینگ

شنبه 17 اردیبهشت 1390   11:36 ب.ظ

بعضی وقتا باید دوپینگ کنی، یه جاهایی باید نفسی تازه کنی، یه جاهایی باید کم نیاری، یه جاهایی باید باکتو جوری پر کنی که حالا حالاها بتونی باهاش بری.
تو زندگی، دل دوپینگی تو هیچ آزمایشی مشخص نمیشه، خوبیشم تو همینه. بعضی موقع ها یه نگاه میشه یه نفس تازه، یه صدا میشه 20 لیتر بنزین مفت، یه لبخند میشه یه تلنگر واسه شروع دوباره و یه قطره اشک...
یه قطره اشک همون چیزی میشه که توی این دنیای پر از همه چیز -غیر از دل- باعث میشه جوری ادامه بدی که انگاری همه دنیا یک دل شدن واسه دل دادن به تو و دل بستن تو به اون. دل بستن به دنیا نه واسه خوشکلی خودش، واسه اوجی که باند پروازش اینجاست.
اشک ریختن واسه کسی که می خواد از این باند ما رو ببره تا جایی که زمینیا ما رو اندازه یه نقطه خیلی ریز ببینن، اون بالاها. کسی که خودش آسمونی بود و واسطه آسمونیا با زمینیا، ولی دنیاپرستا اونو نمیفهمیدن.
اشک ریختن واسه بانوی مهر و ماه، بانوی عشق، بانوی آب زهرای مرضیه (س).


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

مقالات منتشر شده از مهدی موعود عجل الله

سه شنبه 13 اردیبهشت 1390   01:17 ب.ظ

بله. این هم از عجایب روزگاره. دو تا مقاله از Mahdi Moeud Ajjalallah که در سایت SpringerLink ثبت شده. خدا حفظش کنه صاحب اسمو، عجب اسم و فامیلی داره.


مقالات منتشر شده توسط مهدی موعود عجل الله


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : اینترنت ،طنز ،

Network Smsing پیام رسانی شبکه ای

یکشنبه 4 اردیبهشت 1390   05:31 ب.ظ

نمی دونم برای شما هم از این پیامک ها میاد یا نه. از این اس ام اس هایی که میگه اینو باید به فلان تعداد نفر بفرستی اگه بفرستی خدا کلی چیز بهت میده، اگه نفرستی خدا کچلت می کنه یا ...

نمی دونم شما در این موقعیت ها چی کار می کنید من ولی این پیام رو اصلاً تا آخر نمی خونم و حذفشون می کنم.
با این سیستم مخابرات برای کسب درآمد بیشتر می تونه یک سیستم پیام رسانی شبکه ای راه بندازه و بگه هر کی به دو نفر پیامک بزنه، بعد اونا به دو نفر دیگه، بعد به هر کدوم یک پیامک رایگان (به جای سکه طلا) هدیه بده و همینطوری الی آخر. می دونی چقدر پول میره تو جیب مخابرات؟


و در انتهای این متن بازم هم تشکر می کنم از جناب گوگل برای اینکه من همین 2 ساعت پیش یه مطلب درباره همشهری جوان نوشتم و یه راست با جستجوی همشهری جوان یکی از دوستان رو فرستاد اینجا.
برای اینکه با جستجوی پشتیبانی ایرانسل دوستمون رو به اینجا راهنمایی کرده.
و در پایان واسه اینکه با جستجوی جک سیاسی دوستان رو به پست آقای مشایی هدایت می کنه (زیاد اتفاق افتاده)!

و بعد از همه اینها تشکر می کنیم از میهن بلاگ عزیز که دیشب 3 ساعت بود هی سر میزدیم به وبلاگ میگفت داریم خودمون به روز می کنیم برو یه ساعت دیگه بیا. آخرشم انقدر دیر شد گرفتیم خوابیدیم.


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : نقد ،دین ،خودم ،

همشهری جوان شماره 306

شنبه 3 اردیبهشت 1390   01:23 ب.ظ

** این یک نوشته کاملا سلیقه ای و خاطره ایه. می تونید این مطلب رو نخونین!!
از این به بعد تصمیم دارم با توجه به اینکه 6مین سالیه که تقریباً هر هفته دارم همشهری جوان رو می خونمو بارها نظرات خودم رو توی دلم!! در مورد مطالبشون توضیح دادم همینجا توی دفترچه یادداشت الکترونیکیم بنویسم.

چرا من ه ج می خونم:
همشهری جوان هفته نامه ی عمومی مورد علاقه منه به چند دلیل. من قبل از همشهری جوان همیشه 40چراغ می خوندم ولی احساس می کردم با این مجله نمی تونم ارتباط برقرار کنم. زبان 40چراغ زبون من نبود، زبون از ما بهترون بود. ولی یادمه مثلاً اولین بار اسم چیزی مثل آیس پک رو از این مجله خوندم ولی همچنان معتقدم که نمی فهمیدم چی میگن. واسه همین بعد از چند ماه که هم ه ج می خوندم و هم 40چراغ بالاخره همشهری جوان رو انتخاب کردم چون میفهمیدم چی می گن.
طرحهای روی جلد همشهری جوان تا همین یکی دو سال پیش همیشه واسم جذابیت داشت، درسته که الان تکراری شده (با احترام به محمدرضا دوست محمدی).
سلیقه اکثر همشهری جوانیا مثل خودمه، یعنی در مورد مسائل روز همونجوری که من فکر می کنم اونها هم همینجوری فکر می کنن. نمونه بارزش همین یکی دو پست قبلیم درباره جدایی نادر از سیمین که با توجه به پرونده این هفته همشهری جوان احساس کردم نظرشون شباهت های زیادی به من داره (از نظر اینکه چرا جدایی ... فیلم خوبیه نه دلایلی که واسه بد بودن این فیلم مطرح کردن.)
اکثزشون پرسپولیسین!!!
به خاطر رویداد در هفته هاشون...
و خیلی دلایل دیگر...


و اما همشهری جوان 306
درباره پرونده ویژه که صحبت کردم، البته اینفوگرافی که واسه روابط بین آدم ها توی این فیلم کشیده بودند خیلی جالب بود. اما در باره کل مجله باید یک نکته عرض کنم این که همشهری جوان هر روز داره تبلیغاتش بیشتر میشه و این موضوع داره توی ذوق میزنه و اذیت می کنه.
یادداشت هاشون که اکثرا در حمایت از حرکت پرسپولیسی ها و علی دایی بود خوشحالم کرد حتی نظر احسان رضایی هم واسم جالب بود و فکر می کنم از این نظر پرسپولیس اشتباه کرد و تبریک میگم به احسان رضایی به خاطر دید بازشون.
پرونده شون درباره ژاپن خیلی جالب بود، همیشه کشور مورد علاقه من ژاپن بوده، همیشه احساس می کردم بهترین مردم جهان ژاپنی ها هستند و این پرونده نشون داد که چرا چنین فکری می کردم.

ادامه دارد چون همشهری جوان ادامه دارد...


نوشته شده توسط : حسین (کیوان) جهانبخش آبکنار

نوع مطلب : همشهری جوان ،نقد ،خودم ،

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic